جشنواره آفلند

به مدت دو روز تخفیف روی تمامی محصولات با کد تخفیف OFF20 

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

جشنواره آفلند

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

به مدت دو روز تخفیف روی تمامی محصولات با کد تخفیف OFF20

آموزش بستن بند کفش
5/5 - (1 امتیاز)
5/5 - (1 امتیاز)

از چالش‌هایی که از دوران کودکی با آن روبرو هستیم، بستن بند کفش ورزشی و یا بستن بند کتانی است، که ده‌ها روش با ظاهرهایی متفاوت دارد. همیشه هم با ساده ترین الگو و روش آموزش داده می‌شد. اما اگر از طرفداران تیپ اسپرت و استفاده از کفش ورزشی مناسب هستید در این مطلب از وبلاگ آفلند شوز همراه ما باشید تا 5 روش بستن بند کفش و کتونی را با هم مرور کنیم تا متفاوت تر به نظر برسیم. بستن مدل های متنوع بند کفش بسیار در استایل مهم و مؤثر است.

آموزش بستن بند کفش ورزشی
مدل های بستن بند کفش ورزشی

آموزش بستن بند کفش با مدل صاف و منظم

در این مدل از بستن بند کفش، بندها به شکل خط‌های صاف و یا به شکل میله‌ای می‌باشد. این مدل ترکیب و ظاهر منظمی دارد که جز بهترین مدل هایی است که پا را در کفش محکم نگه می‌دارد. توجه داشته باشید که این مدل مناسب کفش یا کتانی هایی است که با تعداد حلقه زوج دارند. این موضوع بدلیل این است که قسمت انتهای دو سر بندها باید نهایتا از قسمت رویه خارج شده و گره زده شود.

پس برای این مدل بستن بند کفش، نیاز به 2 بند برای هر کفش دارید تا تفاوت رنگی آن، زیباتر جلوه کند!

مراحل بستن بند کفش با مدل صاف و منظم

 1. بندها را از قسمت زیر اولین دو حلقه ی موازی باهم در نزدیکی به پنجه رد کنید تا اینکه فاصله ی این دو حلقه با بند پر شود.
 2. اندازه ی اضافی هر دو قسمت بند باید یکسان و هم اندازه باشد. بعد باید بند را از قسمت زیر اولین حلقه، وارد حلقه طرف چپ کرده و بعد ادامه ی بند را از قسمت روی کفش وارد دومین حلقه در قسمت راست کفش کنید.
 3. بعد ادامه ی بندها را به شکل یک درمیان وارد حلقه‌ی بعد یا همان حلقه ی چهارم در همین ردیف کنید.
 4. و نهایتاً از قسمت روی کفش وارد حلقه ی موازی در سمت چپ کرده و این کار را تا آخر ادامه دهید.

برای بستن بند کفش‌ و کتونی با این مدل این، کار را باید در سمت دیگر کفش ورزشی نیز انجام دهید. با این تفاوت که بند بعد از خارج شدن از قسمت زیر حلقه‌ی اول در قسمت راست، وارد حلقه ی سوم می‌شود و با ترتیب یک درمیان همین کار انجام می شود و در آخر هم انتهای هر دو قسمت بند از حلقه ی آخر خارج کرده و گره بزنید.

بستن بند کفش با مدل صاف و منظم
بستن بند کفش ورزشی با مدل صاف و منظم

بستن بند کتونی با مدل نردبان

در مدل نردبان با تنگ شدن فضای داخل کفش، ثبات پا بهتر است.

بستن بند مدل نردبان برای کفش های ساق بلند و یا کوهنوردی هم مدل مناسبی است.

مراحل بستن بند کتونی با مدل نردبانی

 1. یک سر بند را وارد اولین حلقه در قسمت راست کرده و بعد از روی آخرین حلقه خارج کنید. ادامه بند را از زیر وارد آخرین حلقه از قسمت چپ کنید.
 2. در دومین مرحله ادامه بند را به اولین حلقه از سمت چپ کنید. بندها را کشیده تا یک اندازه شوند.
 3. بند ها را از قسمت چپ و از قسمت زیر دومین حلقه خارج و وارد دومین حلقه از سمت راست کنید. این کار را تا جایی ادامه دهید که بندها وارد آخرین حلقه ی سمت چپ شوند.
 4. این کار را برای قسمت راست کفش هم انجام دهید.
بستن بند کتونی با مدل نردبان
مدل نردبان

بستن بند کفش ورزشی با مدل دستبند

این مدل بستن بند کفش مناسب برای کفش‌هایی است که تعداد حلقه‌های آن زیاد و کوچک است.

 1. یک قسمت از ابتدای بند را گرهی کوچک زده و از داخل وارد حلقه ی اول نزدیک پنجه پا، در سمت راست کفش کنید و بقیه آن را از رو وارد حلقه ی اول سمت چپ کفش نمایید.
 2. ادامه بندها را به شکل مورب وارد دومین حلقه در سمت راست کرده و ادامه ی بندها را به حلقه دوم سمت چپ وارد نمایید.
 3. این کار را ادامه داده تا بندها روی کفش به شکل زیگزاگ شوند و قسمت آخر بندها را از حلقه ی آخر خارج کرده و گره محکم بزنید.
بستن بند کفش ورزشی با مدل دستبند
بستن بند کفش ورزشی با مدل دستبند

بستن بند کفش ورزشی با مدل مورب و متقاطع

این مدل از مدل های خلاقانه می‌باشد و مناسب برای افرادی است که علاقه‌ای به بستن هربار بندها ندارند. برای این منظور باید دو قسمت بند را از قسمت انتهایی یک گره بزنید تا هر بار مجبور به بستن بند ها نباشید. برای این مدل باید

 1. بند را از رو وارد اولین حلقه ی نزدیک به پنجه پا در قسمت راست کنید.
 2. بعد از گذر از زیر زبانه کفش بند را وارد اولین حلقه در قسمت چپ کنید.
 3. بعد از آن بندها را به شکل مورب از روی کفش ورزشی هدایت کرده و وارد آخرین حلقه از سمت راست کنید. اولین حلقه ی راست را به حلقه ی چپ متصل کنید. توجه داشته باشید که بندی که از قسمت چپ بيرون مي آيد باید بلند تر باشد.
 4. ادامه بند بیرون آمده از سمت چپ را از زیر وارد دومین حلقه ی چپ کرده و بعد از هدایت آن از رو وارد دومین حلقه از سمت راست کنید.
 5. ادامه بند را وارد سومین حلقه کرده و از رو به حلقه ی موازی آن متصل کنید. این کار را تا دومین حلقه نزدیک به مچ پا به از سمت راست ادامه دهید.
 6. در آخر هم بدون ورود بندها به آخرین حلقه ها بندها را به سمت بالا آورده و به طوری که پیدا نباشد در زیر لبه ی کفش گره زده شود. در آخر بندها به شکل خط هایی صاف بر روی دو خط مورب دیده می شوند.
بستن بند کفش ورزشی
بستن بند کفش ورزشی

سوالات متداول کاربران

چند مدل برای بستن کفش ورزشی وجود دارد؟

برای بستن بندهای کفش ورزشی مدل بسیار زیاد و متوعی وجود دارد که در این مطلب به چهار نوع از آنها مانند صاف و منظم، نردبان، دستبند و مورب و متقاطع اشاره کرده ایم.

مدل بستن بند کفش چقدر با استایل ما ارتباط دارد؟

نمیتوان ارتباط مستقیمی را بین نوع بستن بند کفش و استیل شما در نظر گرفت، اما باید با توجه به نوع کفش و استایل خود یک مدل مناسب را انتخاب کنید.

سخن آخر

بستن بند کفش ورزشی با روش های متنوعی قابل انجام است که فقط به کمی دقت و خلاقیت نیاز دارد. با ایجاد تنوع در بستن بند کتونی به ظاهر کفش خود، جلوه‌ای جذاب، زیبا و متنوعی ببخشید و با این چهار مدل گفته شده، استایل خاص و منحصر به فرد خود را بسازید.

برای خرید هر مدل کفش و کتونی اسپرت میتوانید به صفحه خرید کفش آفلندشوز مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟