جشنواره آفلند

به مدت دو روز تخفیف روی تمامی محصولات با کد تخفیف OFF20 

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

جشنواره آفلند

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

به مدت دو روز تخفیف روی تمامی محصولات با کد تخفیف OFF20

از بین بردن بوی بد کفش و پا با چند روش کاربردی و سریع
امتیاز دهید
امتیاز دهید

بوی بد کفش برای همه‌ی افراد آزاد دهنده است و به همین علت هم اغلب آن‌ها به دنبال بهترین راه در جهت رفع آن هستند. این بو به علت ترکیب مواد شیمیایی عرق، کفش و جوراب می‌باشد. بیماری روحی و تغییرات هورمونی در تشدید این مشکل مؤثر هستند. عدم بی توجهی به رفع بوی کفش اعتماد به نفس افراد را کاهش داده و عواقب ناخوشایندی دارد. استفاده از پماد‌ها، اسپری، چای کیسه‌ای، نمک و جوش شیرین در از بین بردن بوی بد کفش و پا بسیار کمک کننده می‌باشند. در ادامه‌ی مقاله با روش‌ های مختلف رفع بوی بد کفش بیشتر آشنا خواهید شد.

چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم؟

بوی بد کفش به خصوص در هوای گرم بسیار آزاد دهنده است و برای کسی خوشایند نیست؛ بنابراین اکثریت افراد به دنبال راهی ساده و بهتر برای از بین بردن این بو هستند. برای رفع بوی کفش راه‌‌های مختلفی وجود دارد و بسیار مؤثر می‌باشند. اولین راه ساده شستشوی کفش با آب و صابون معطر است. برای این کار کفش را چند ساعت در آب حاوی صابون خیس کرده و آن را پس از شستشو مقابل نور آفتاب خشک نمایید. برای رفع بو بد پا ویکی هر روز بهتر استکفش‌ها را با این روش شستشو دهید. همچنین اگر کفش را به مدت ۲۴ ساعت مقابل نور آفتاب قرار دهید به تدریج بوی آن از بین می‌رود.

اسپری رفع بوی بد پا و کفش  و پماد رفع بوی بد پا موادی اثر گذار هستند که قبل از پوشیدن کفش باید آن‌ها را به پا و داخل کفش خود بزنید تا بوی مطلوبی از آن‌ها پخش شود. اسپری دئورانت بسیار سریع بوی کفش و پا را از بین می‌برد و هیچ رنگ و اثری در کفش و جوراب از خود بر جای نمی‌گذارد. علاوه بر این پماد‌های زینک و آنتی باکتریال برای رفع بوی بد مؤثر هستند.

روش ‌های از بین بردن بوی بد کفش

· رفع بوی بد کفش با نمک

· رفع بوی بد کفش با جوش شیرین

· از بین بردن بوی کفش با چای کیسه‌ای

چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم؟

علت بوی بد کفش‌ها چیست؟

بوی بد کفش بیشتر از عرق کردن منشأ می‌گیرد عرق حاوی مواد شیمیایی مانند آمونیاک و اسید‌ها می‌باشد. جنس کفش در این رابطه بسیار مؤثر است کفشی که از چرم طبیعی تولید می‌شود ممکن است هنگام عرق بوی بسیار نامطبوعی تولید کند. علت اصلی بوی کفش ترکیب مواد شیمیایی موجود در عرق، کفش و حتی جوراب می‌باشد. جوراب‌های پلاستیکی بوی بد را داخل کفش انتشار می‌دهند.

برخی معتقدند بوی بد نشانه‌ی بیماری است، شاید این سؤال شما نیز باشد که بوی بد پا نشانه‌‌ی چه بیماری است؟ در پاسخ باید بگوییم که بیماری‌های روحی و عصبی مقدار ترشح عرق را تشدید می‌کنند و در تولید بوی زیاد مؤثر هستند. در برخی افراد نیز تغییرات هورمونی شدید باعث ایجاد عرق و بوی نامطبوع در پاها می‌شوند. استفاده‌ی طولانی مدت از کفش و استراحت ندادن به آن علت دیگر پخش بو در آن است. اگر کفش‌ها را چند ساعت برای بیرون بپوشید بو می‌گیرند.

عواقب عدم برطرف کردن بوی نامطبوع کفش‌ها

برخی افراد به رفع بوی گندیده‌ی کفش خود اهمیت نمی‌دهند و باعث اذیت اطرافیان می‌شوند. در حالی که با روش‌های درمان خانگی بوی بد پا و کفش که در مطالب قبلی به آن‌ها اشاره کردیم با مقداری صرف وقت می‌توانند کفش و پاهای خود را خوشبو کنند. عدم بی توجهی بهبوی نامطبوع کفش و رفع آن عواقب خوبی را به دنبال ندارد. چون بوی بد اطرافیان را از انسان دور می‌سازد و اعتماد به نفس را در جهت برقراری روابط با دیگران از بین می‌برد. همچنین زمینه را برای رشد انواع باکتری‌ها و عوامل بیماری‌زای عفونی فراهم می‌سازد.

ترفند و روش ‌های از بین بردن بوی بد کفش

برای  رفع بوی بد پا و کفش روش‌های مؤثر زیادی وجود دارند که بسیار تأثیر گذار هستند. در این شیوه‌ها از مواد قابل دسترس مانند نمک و چای کیسه‌ای استفاده می‌شود که بکارگیری آن‌ها کار چندان سختی نیست:

· رفع بوی بد کفش با نمک

بوی بد پا و کفش بیشتر به علت رشد و تغذیه‌ی باکتری و قارچ‌‌هایی است که مواد سم مانندی تولید می‌کنند. نمک خاصیت ضد عفونی کننده دارد و عوامل بیماری زایی از قبیل باکتری را از بین می‌برد و اجازه‌ی پخش بو را نمی‌دهد. نمک مقدار رطوبت داخل کفش را نیز پایین می‌برد. برای بهره گیری از خاصیت نمک به طور روزانه مقداری از آن را به داخل کفش و زیر پای خود بپاشید.

ترفند و روش ‌های از بین بردن بوی بد کفش

· رفع بوی بد کفش با جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن بوی بد کفش بسیار مؤثر است. در این روش چند شب جوش شیرین را به داخل کفش‌ها بریزید و صبح‌ها آن را خارج کنید.‌ این ماده خاصیت ضد عفونی کننده دارد و با از بین بردن باکتری و عوامل مضر رطوبت کفش را کاهش می‌دهد. علاوه بر کفش، رفع بوی بد پا با جوش شیرین نیز روش مناسبی می‌باشد برای این کار جوش شیرین را شب‌ها به پای خود بمالید و صبح‌ها شستشو دهید.

· از بین بردن بوی کفش با چای کیسه‌ای

استفاده از چای کیسه‌ای یکی از روش‌های مؤثر دیگر برای از بین بردن بوی بد کفش می‌باشد. برای بهره جستن از این شیوه دو کیسه چای را چند دقیقه در آب بجوشانید و سپس سرد کنید. در پایان کیسه‌ها را حدوداً یک ساعت داخل کفش خود قرار دهید.آب چای نیز در رفع بوی کفش تأثیر دارد.

کفی‌ و لبه های کفش نیز گاها باعث ایجاد و یا تشدید بوی بد کفش‌ها و یا تاول زدن پا می‌شوند. بنابراین هر چند وقت یک بار آن‌ها را با کفی‌های جدید جایگزین کنید مخصوصا اگر 6 روش کاربردی برای جلوگیری از تاول پا را نمی‌دانید به لینک مورد نظر مراجعه کنید.

شیوه‌های طبیعی برای از بین بردن بوی پا و کفش

رفع بوی بد پا و کفش با استفاده از روش‌های طبیعی مانند استفاده ازپیاز، اسانس گیاهان و پوست مرکبات بسیار تأثیر گذار می‌باشند. درمان قطعی بوی بد پا ممکن است با روش‌های طبیعی انجام نگیرد اما این شیوه‌ها در معطر ساختن کفش و پا بسیار مؤثر هستند.

  • برای استفاده از پیاز چند حلقه از آن را حدود دو ساعت در کفش خود قرار دهید. پیاز‌ها ضد عفونی کننده هستند و باکتری‌ها را از بین می‌برند. همچنین بوی نامطبوع کفش‌ها را رفع می‌کنند.
  • اسانس گیاهان مانند استفاده از گل میخک، چوب سدر و عصاره اکالیپتوس خاصیت ضد قارچی دارند و خوشبو کننده می‌باشند. این مواد طبیعی را به طور مرتب داخل کفش‌ها و روی پاهای خود بریزید.
  • پوست مرکباتی مانند پرتقال را رنده کنید و داخل کفش‌ها و پاها‌ قرار دهید. این مواد رایحه‌ی خوبی ایجاد می‌کنند و بوی آن‌ها را از بین می‌برند.

رفع بوی بد کفش

سخن پایانی

کفش‌ها در اثر تعرق زیاد و تغذیه‌ی میکروب‌های مضر بوی نامطبوعی به خود می‌گیرند که رفع آن با روش‌های طبیعی و خانگی امکان پذیر است. در مقابل بی توجهی به عدم رفع آن باعث دور شدن اطرافیان از انسان می‌شود و رشد عوامل بیماری زا را در پا تشدید می‌کند. بنابراین بهتر است با استفاده از چای کیسه‌ای، نمک، اسانس گیاهان، پماد‌ها و اسپری‌ها بوی بد کفش را از بین ببرید.

در این مقاله، تلاش کرده‌ایم تا با روش های بسیار ساده، کم‌هزینه و کاربردی را برای از بین بردن بوی نامطبوع کفش به شما معرفی کنیم. اگر به دنبال یک جفت کفش پیاده روی و راحتی، باکیفیت، قابل تنفس و مناسب هستید، حتماً از محصولات ما دیدن کنید. برای خرید و دریافت مشاوره رایگان، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. از حمایت همیشگی شما عزیزان و مشاهده این مقاله از سایت آفلند سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟