جشنواره آفلند

به مدت دو روز تخفیف روی تمامی محصولات با کد تخفیف OFF20 

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

جشنواره آفلند

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

به مدت دو روز تخفیف روی تمامی محصولات با کد تخفیف OFF20

راهنمای انتخاب و خرید کفش ورزشی استاندارد
5/5 - (1 امتیاز)
5/5 - (1 امتیاز)

سلام. لحظاتتون سرشار از نشاط و سلامتی. در این مطلب جدید از مجله آفلند شوز با موضوع نکاتی درخصوص نحوه انتخاب و خرید کفش ورزشی مناسب در خدمت شما دوستان هستیم. در ادامه با ما همراه باشید.

برای همه روشن و واضح است که انجام فعالیت های ورزشی در هر رشته ای خصوصاً ورزش هایی که دویدن دارد با کفش نامناسب چقدر برای جسم مضر و آسیب زا است. از عوارض پوشیدن کفش های نامناسب می توان به آسیب هایی مانند پا درد، کمر درد، سندرم های زانو و… اشاره کرد. اولین گام برای دویدن، پياده روی اصولی و شروع ورزش در هر رشته ای خرید کفش ورزشی مناسب و استاندارد است.

خرید کفش ورزشی جردن
خرید کفش ورزشی نایک ایر جردن

اهمیت خرید کفش ورزشی مناسب

اکثر افراد بیشترین زمان را برای فعالیت روزانه کفش به پا دارند که استاندارد بودن آن تأثیر زیادی در حفظ سلامتی و پیشگیری از بسیاری از مشکلات است. درحال حاضر برای زمان های متفاوت و هر منظوری کفش مخصوص طراحی و تولید می شود و کفش ورزشی هم یکی از پر مصرف ترین کفش های مورد استفاده مردان و زنان با رده سنی می باشد.

جلوگیری از آسیب های مرتبط با کمر

اهمیت خرید کفش ورزشی مناسب بسیار زیاد است؛ کفش مناسب و استاندارد مانند فونداسیون یک ساختمان است، که اگر خوب و درست نباشد، ساختمان شما محکم نخواهد شد. بسیاری از کمر درد ها ریشه در استفاده از کفش های غیر استاندارد دارد. درواقع اگر کفش از قرار گرفتن ستون فقرات در حالت خنثی شود، می تواند باعث انواع مشکلات جسمی در این ناحیه شود. افزون بر این فشار حاصل از کفش نامناسب به ناحیه پاشنه پا باعث کمر درد خواهد شد.

مراقبت از مفاصل

اکثر آسیب‌های ورزشی در ناحیه‌ های مچ پا و مفاصل می باشد. به همین دلیل برای ورزش‌های حرفه‌ای مانند دو، یک قسمت مخصوص به ايجاد کاهش ضربه ها و شوک در ناحیه پاشنه های کفش طراحی می‌ شود. این فشارها در صورت استفاده طولانی مدت از کفش های غیر استاندارد باعث آسیب های زیادی به مفاصل خواهد شد که برای جلوگیری از آن برای هر ورزشی باید کفش مخصوص آن را تهیه کنید؛ مثل انتخاب کفش مناسب باشگاه یا کفش مناسب دویدن که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند!

عملکرد ورزشی بهتر

همانطور که گفته شد، کفش های ورزشی بسیار متنوع هستند و باتوجه به به هر رشته ی ورزشی طراحی و تولید می شوند. زمانی که از کفش متناسب با هر ورزشی آن فعالیت ورزشی را انجام می دهید، عملکرد شما در آن رشته بهتر خواهد بود و نتایج بهتری خواهید گرفت. اگر به صورت حرفه ای ورزش می کنید، حتماً از کفش های حرفه ای و تخصصی استفاده کنید.

خرید کفش ورزشی
خرید کفش ورزشی مناسب

خرید کفش ورزشی مناسب با توجه به نوع نیاز

شکل ظاهری و فرم پا و حتی نوع راه رفتن هر فردی با هم متفاوت است. بنابراین برای خرید کفش ورزشی مناسب باید بنا بر شرایط و نیازها، نوع ورزش، مکانی که در آن ورزش می کنید و…. کفش مناسبی را انتخاب و خرید کنید.

مکان و سطحی که در آنجا ورزش می کنید

مکان و سطح زمینی که می خواهید روی آن ورزش کنید و یا بدوید نقش مهمی در انتخاب و خرید کفش ورزشی مناسب دارد. به عنوان مثال اگر قصد دویدن در یک زمین صاف مخصوص پياده روی دارید نیازی نیست که از کفش های اج دار استفاده کنید و بهتر است کفش شما سبک تر باشد. اما اگر می خواهید در زمین های نامسطح بدوید باید کفش های اج دار با کف نرم را انتخاب و تهیه کنید. توجه داشته باشید که از کفش های برای مسیر صاف برای مسیرهای نامسطح استفاده نکنید.

نوع فعالیت ورزشی

با توجه به نوع فعالیت ورزشی خود از جمله پياده روی، دویدن، کوهنوردی، طبیعیت گردی، سالن های ورزشی و….. به انتخاب و خرید کفش ورزشی بپردازید.

خصوصیات و فرم پا و نوع راه رفتن

امروزه بعضی از فروشگاه های تخصصی فروش کفش ورزشی مجهز به تجهیزات آنالیز پا هستند. این آنالیز شامل سایز دقیق پا، شکل کلی پا و حتی نوع راه رفتن می باشد. افراد از نظر نحوه ی راه رفتن به سه دسته کلی دسته بندی می شوند :

  • خنثی: در راه رفتن از نوع خنثی کف پا در حالت راه رفتن با زمین تماس دارد.
  • اورپرونیشن: در این نوع از راه رفتن پای شما بیشتر به قسمت داخل خم خواهد شد.
  • آندرپرونیشن: در این نوع از راه رفتن پا بیشتر متمایل به قسمت بیرونی است.

بعد از این نوع آنالیز شما میتوانید انتخاب و خرید بهتری داشته باشید و گاهی ممکن است که با این کار بتوانید برای اصلاح نوع راه رفتن خود پیدا کنید.

آنالیز و طراحی کفش ورزشی
آنالیز و طراحی کفش ورزشی

توجه به وزن

یکی از خصوصیات مهمی که باید قبل از انتخاب و خرید کفش ورزشی به آن توجه داشته باشید وزن است. با افزایش وزن تأثیر بین زمین و کفش‌ بیشتر خواهد شد. درصورت اضافه وزن زیاد بهتر است که درخصوص نوع کفش با پزشک مشورت داشته باشید.

مشاوره با پزشک و یا فیزیوتراپ

اگر دچار مشکلاتی مانند آسیب و یا در ناحیه های کمر، زانو و پا هستید، باید با پزشک مربوطه و یا فیزیوتراپ مشاوره داشته باشید، زیرا با هر انتخاب نادرست امکان بدتر شدن وجود دارد. بعد از بررسی نوع نیازها و مشاوره برای خرید کفش ورزشی نکات زیر را مدنظر قرار دهید.

خرید از فروشگاه ورزشی اصیل و معتبر

بسیاری از فروشگاه های فروش لوازم و کفش های ورزشی از برندهای متنوع هستند اما همه ی آنها قابل اطمینان نیستند و امکان فیک بودن آنها زیاد است. بنابراین باید توجه داشته باشید که حتماً از فروشگاه های معتبر خرید با اصالتی را داشته باشید. در این زمینه میتوانید با خیال راحت از فروشگاه آفلند شوز کفش مورد نظر خود را تهیه کنید.

خرید در عصر و یا غروب

همانطور که قبلاً هم گفته شد زمان خرید کفش ورزشی و یا هرگونه کفشی مهم و مؤثر است. بهترین زمان عصر و غروب است، زیرا پا به نهایت تورم خود رسیده است و کفش با سایز بزرگ تر و راحت تری را خرید می کنید.

خرید کفش نایک

راه رفتن با کفش جدید

زمان تست کردن کفش فقط به یکبار پوشیدن و نگاه در آینه اقدام به خرید نکنید. در صورت اجازه از فروشنده هر دو کفش را به پا کنید و به طور کامل بندها را ببندید و با آن چند قدم بردارید. سعی کنید کفش بزرگ تری تهیه کنید.

توجه به راحتی کفش ورزشی

افزون بر توجه به شکل ظاهری کفش باید بیشتر به راحتی و کیفیت آن توجه کنید تا از آسیب ها جلوگیری کنيد.

آماده سازی کفش ها برای فعالیت های ورزشی

همیشه کفش های جدید ممکن است کمی اذیت کند. معمولاً به اصطلاح جا باز می کند. بعد از مدتی برای ورزش راحت می شود. زمانی که با کفش ورزشی نو ورزش می کنید امکان تاول و درد وجود دارد اما بعد از چند روز استفاده برای پیاده روی های کوتاه می توانید برای ورزش های طولانی مدت هم استفاده کنید.

کفش ورزشی
کفش ورزشی استاندارد

سوالات متداول کاربران

خرید کفش ورزشی مناسب با توجه به نیاز به چه معنا است؟

کفش ورزشی مناسب با توجه به نیازها شامل مواردی مانند نوع ورزش، مکانی که در آن ورزش می کنید می باشد که در این مقاله بطور کامل در این مقاله بررسی شد.

راه رفتن به چند دسته تقسیم می شود؟

به صورت کلی نوع راه رفتن به سه دسته کلی از جمله خنثی، اورپرونیشن و آندرپرونیشن تقسیم می شود که در متن توضیح داده ایم.

سخن آخر

آماده سازی کفش ها برای فعالیت های ورزشی انتخاب و خرید کفش ورزشی اولین و مهم ترین لوازم برای شروع هرگونه فعالیت ورزشی است و از هر مشکل و آسیبی حین ورزش جلوگیری می شود. جهت انتخاب درست و استاندارد باید به نکاتی مانند نوع فعالیت و ورزش، مکان و سطح و وزن و… توجه داشته باشید. با هزینه ی درست برای انتخاب کفش استاندارد و اصل از بسیاری از هزینه های مربوط به جسم خود جلوگیری خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟