جشنواره آفلند

به مدت دو روز تخفیف روی تمامی محصولات با کد تخفیف OFF20 

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

جشنواره آفلند

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

به مدت دو روز تخفیف روی تمامی محصولات با کد تخفیف OFF20

تشخیص کفش اصل از فیک
5/5 - (1 امتیاز)
5/5 - (1 امتیاز)

سلام. در این مطلب از وبلاگ آفلند با موضوع مهم روش هایی برای تشخیص کفش اصل از کپی همراه شما عزیزان هستیم.

اهمیت تشخیص کفش اصل از فیک چیست؟ این یک مسئله ی کاملاً روشن و واضح است که کفش های اصل و اورجینال نسبت به کفش های فیک و کپی قیمت بالاتری دارند و طبیعتاً کسی نمیخواهد قیمت کفش اصل را پرداخت کرده ولی کفش فیک را دریافت کند.

تفاوت کفش اصل و کپی فقط در قیمت نیست و بعد از استفاده کاملاً متوجه آن می‌شوید. کفش های اصل تکنولوژی هایی دارند که کاملاً تضمین کننده ی راحتی و سلامت پاهای شما خواهد بود.

این کفش ها دارای جریان هوای مناسب و مانع از بوی بد پا می‌باشد. بنابراین در صورت داشتن وزن بالا، تعریق و راحت نبودن پا به این معنا است که این کفش اصل نیست. در ادامه بیشتر به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

تشخیص کفش اصل از فیک
تشخیص کفش اصل از فیک

تفاوت کفش اصل و فیک

معمولاً عده ای از تولید کنندگان برای کاهش قیمت از روی کفش های اورجینال کپی کرده و کفش های فیک را تولید می‌کنند. برای تولید این کفش ها از مواد ارزان تر استفاده شده و به فروش می‌رسانند.

در این قسمت به چند مورد از این تفاوت ها اشاره خواهیم داشت.

رویه

معمولاً در کفش‌ های فیک برای قسمت رویه از الیاف با کیفیت شیمیایی پایین تر استفاده می‌شود. بدلیل نبود منافذ جریان هوا تعریق ایجاد شده و باعث رشد میکروب و بوی بد پا خواهد شد.

دوام و کیفیت

همانطور که گفته شد کفش های فیک از مواد ارزان و با کیفیت پایین تر تولید شده اند و همین امر باعث کاهش دوام و عمر این کفش ها شده است در صورتی که کفش های اورجینال دوام بالا و عمر طولانی تری دارند.

تکنولوژی

کفش های مناسب پیاده روی باید دارای طراحی، تکنولوژی و ساختار خاص و مناسب برخوردار باشد تا از ايجاد هرگونه شوک، آسیب و خستگی در حین پیاده روی جلوگیری شود در صورتی که کفش های فیک فاقد هرگونه تکنولوژی هستند.

بنابراین در هنگام خرید کفش مناسب پیاده روی مردانه و زنانه باید دقت کافی را داشت.

تشخیص این کفش ها بسیار دشوار است و در نگاه اول و سطحی تفاوت آنچنانی وجود ندارد و تفاوت فقط در نوع کفی آن می‌باشد اما در استفاده ی طولانی مدت باعث ایجاد درد در ناحیه ی پا، زانو، کمر و…خواهد شد.

در خرید انواع کفش فقط به اصل یا غیر اصل بودن آن توجه داشته باشید. برند می تواند شما را گمراه کند، به عنوان مثال با اینکه اکثریت مردم فکر می‌کنند که چون کاترپیلار یک برند اصیل در کشور آمریکا است حتماً هم باید در این کشو ساخته شود.

نکته ی جالبی که در این مورد وجود دارد این است که شما ممکن است در خود کالیفرنیا هم امکان پیدا کردن کفش اصیل این برند را نداشته باشید.

این مورد هم به این دلیل است که بیشتر برندهای اصل و مشهور بعد از گذشت مدت زمانی به جهت کاهش هزینه های نیروی کار تولیدات خود را به کشورهایی مانند هند، چین، ویتنام و… می‌سپارند.

خرید کفش اصل

روش های تشخیص کفش اصل از فیک

همانطور که قبلاً هم گفته شد تشخیص کفش های اصل از فیک کار ساده ای نیست، در این قسمت به چند مورد از روش های تشخیص آن اشاره خواهیم کرد.

بررسی کفش در سایت های رسمی

مشخصات و عکس های هر طرح و مدل از کفش ها در سایت های رسمی آن برند موجود می‌باشد. شما در صورتی که نام و مدل کفش مورد نظر خود را بدانید به سایت رسمی برند تولید کننده ی آن کفش مراجعه کرده و با اطمینان خاطر از سایت رسمی همان برند کفش مورد نظر خود را خرید کنید.

استعلام کد سریال کفش

کفش‌های اصیل معمولاً یک شماره ی سریال یکسان دارند که در قسمت زیره ی کفش حک و درج شده است. شما با سرچ این شماره در اینترنت مشخصات کفش مد نظر خود را پیدا خواهید کرد و در صورت عدم تطابق سریال موجود با برند در سایت احتمال فیک بودن کفش زیاد است.

بررسی برچسب زیر زبانه کفش

از روش های دیگر برای تشخیص کفش اصل از فیک، بررسی قسمت زبانه و زیر کفش است. تمام کفش‌های تولید شده توسط برندهای معتبر و اصل یک برچسب و بارکد قابل مشاهده و واضح در قسمت زیر زبانه خود دارند.

قیمت های پایین

مراقب قیمت های خیلی پایین باشيد. بدلیل اینکه تولید بسیاری از کفش هایی با برند های معتبر و با اصالت در خارج ایران است قیمت بالایی دارند.

تولیدکنندگان کفش‌های غیر اصل و فیک از مواد نامرغوب و بی کیفیت ساخته شده است و قیمت پایین تری دارد. کفش های فیک باعث ایجاد آسیب به پا می‌شود. هزینه ای که الان برای کفش مناسب نمیپردازید باید بعدا برای هزینه درمان استفاده کنید.

در برندهای اصیل و معتبر متخصصان در بهترین کفش های مناسب دویدن و پیاده روی را طراحی و تولید می‌کنند تا باعث لذت بخش تر شدن فعالیت ها شوند.

سعی کنید قبل از خرید هرگونه کفش مدل آن را در سایت های رسمی یا سایت های معتبر دنیا مانند Amazon سرچ کرده و از قیمت های دلاری آن مطلع شوید.

خرید کفش از سایت های رسمی
خرید کفش از سایت های رسمی

کیفیت جنس و دوخت

در حین خرید کفش به جنس و دوخت آن توجه داشته باشید. معمولاً در کفش های فیک دوخت نامنظم و در کفش های اصل سوراخ ها و دوخت ها منظم، ظریف و یکنواخت است.

وزن کفش

از روش های دیگر تشخیص اصالت کفش ها بررسی وزن کفش ها با مدلی است که در سایت رسمی برند تولید کننده است. به این معنا که وزن کفش های فیک با اصل آن متفاوت است. پس وزن کفش مورد نظر خود را با آن مدل در سایت رسمی مقایسه کنید.

واضح بودن نوشته ها

از نکات کمک کننده به خرید کفش اورجینال توجه به این نکته است که نوشته ها کاملاً واضح و منظم باشد در صورتی که در کفش های فیک نوشته ها به وضوح اصل آن نیست.

یکسان بودن اطلاعات جعبه و کفش

در کفش های اورجینال جعبه خیلی مهم است. جعبه ها محکم و مستطیل شکل می باشد. اطلاعاتی مانند لوگو، نام تجاری و اطلاعات کفش روی آن درج و یا به صورت برچسب زده شده است.

توجه داشته باشید که تمامی اطلاعات باید با اطلاعات داخل کفش ها یکی باشد. در صورتی که جعبه ی کفش های فیک کاملاً متفاوت بوده و بی کیفیت با اطلاعات ناخوانا می‌باشد.

بررسی لوگوی کفش

یکی دیگر از راه های تشخیص کفش اورجينال و کپی بررسی لوگوی کفش است. مقایسه ی لوگوی کفش اصل با نوع فیک آن نشان دهنده ی تفاوت این دو می‌باشد. درواقع شکل، سایز، فونت و رنگ آن ها با هم تفاوت دارد.

بررسی کفش از روی عکس
بررسی کفش از روی عکس

مشخصات سایت معتبر

اگر قصد خرید اینترنتی کفش اصل را دارید باید از سایت‌های معتبر اقدام به خرید کنید. این سایت های معتبر مشخصات خود را دارند که در این قسمت به آنها اشاره خواهیم داشت.

نماد اعتماد

هنگام خرید اینترنتی کفش باید به نماد اعتماد الکترونیک سایت دقت و توجه داشته باشید. این نماد از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت به سایت های معتبر و ذی صلاح می‌رسد.

در صورت مشاهده ی این نماد می توانید به این سایت اعتماد کرده و خرید خود را انجام دهید. با داشتن این نماد می توانید در صورت تخلف شکایت داشته باشید.

سایت آفلند دارای نماد دوستاره اینماد بوده و شما با خیال راحت میتوانید خرید لذت بخشی را از ما داشته باشید.

تضمین اصالت

از مشخصات دیگر سایت معتبر، تضمین اصالت آن می‌باشد. سایت‌های معتبر محصولات خود را با تضمین ارائه می کنند. کفش‌های اورجینال هولوگرام و برچسب معتبر دارند و با خیال راحت می‌توانید خرید خود را انجام دهید.

در هنگام خرید اینترنتی کفش جردن حتماً به داشتن اصالت و تضمین کالا دقت داشته باشید.

امکان برگشت کالا

همانطور که قبلاً هم گفته شد کفش اورجينال دارای تضمین اصالت و سلامت هستند. به همین جهت مهلت برگشت کالا به مدت 7 روزه داشته و زمان تحویل کالا و یا وجود مشکل بعد از باز شدن جعبه تا 24 ساعت امکان برگشت دارد.

این مسئله در سایت های معتبر به خرید با خیال راحت کمک می‌کند.

پشتیبانی حرفه ای

درصورت داشتن پشتیبانی حرفه ای و پاسخگویی 24 ساعته در سایت های فروشگاهی خرید و رضایت مشتریان را جلب می‌کند.

خوشبختانه این امکان در سایت آفلند هم برای شما عزیزان همراه فراهم می‌باشد.

بسته بندی و ارسال

در سایت های معتبر فروشگاهی باید به نوع بسته بندی توجه داشت. کفش های اصیل باید در در بسته بندی مناسب و زیبا قرار بگیرند تا دچار هيچگونه آسیبی نشوند. همچنین بسته بندی با کیفیت برای محصولات اعتبار و جذابیت بیشتری به همراه خواهد داشت.

بسته بندی و ارسال کفش اصل

سوالات متداول کاربران پیرامون روش تشخیص کفش اصل از فیک

یک سایت معتبر برای خرید کفش به صورت اینترنتی چه مشخصاتی دارد؟

از جمله مشخصات سایت رسمی و معتبر برای خرید انواع کفش می توان به مواردی مانند نماد اعتماد، تضمین اصالت، امکان برگشت کالا، پشتیبانی حرفه ای و بسته بندی و ارسال اشاره داشت.

چطور می‌توان کفش اصل از فیک را تشخیص داد؟

بررسی کفش در سایت های رسمی، استعلام کد سریال کفش، برچسب درج شده در زیر زبانه کفش، قیمت، کیفیت دوخت، وزن کفش، واضح بودن نوشته ها، یکسان بودن اطلاعات جعبه و کفش و بررسی لوگوی کفش می توان کفش اصل از کپی را تشخیص داد.

سخن آخر

کفش ها خود دارای دنیای بسیار متنوعی هستند که باعث ایجاد سردرگمی می‌شوند. از طرفی تشخیص کفش های اصل و اورجینال از فیک بسیار کار سختی می‌باشد که نیازمند دقت زیادی است. کفش های اصل علاوه بر این که از کیفیت و دوام بیشتری برخوردار هستند باعث سلامت پاها شده و همچنین از تعریق و بوی بد پاها هم جلوگیری می‌کند. در مطلب بالا به معرفی و بررسی نکاتی پرداختیم که به تشخیص کفش اصل از فیک کمک می‌کند.
جهت مشاهده و خرید انواع کفش اسپرت و روزمره زیبا و با کیفیت به فروشگاه آفلند سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟