جشنواره آفلند

به مدت دو روز تخفیف روی تمامی محصولات با کد تخفیف OFF20 

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

جشنواره آفلند

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

به مدت دو روز تخفیف روی تمامی محصولات با کد تخفیف OFF20

کفش عید
5/5 - (1 امتیاز)
5/5 - (1 امتیاز)

اکثر افراد قبل از عید در روزهای پایانی سال در تکاپوی آمدن عید نوروز و بهار هستند. به جز خانه تکانی رسم دیرینه تمامی ایرانیان، خرید لباس و کفش نو است. برخی از افراد هنگام خرید کفش به ظاهر کفش توجه می‌کنند و به سایر ویژگی های کفش هیچ توجه ای نمی‌کنند. این افراد در نهایت کفشی را انتخاب می‌کنند که در روزهای ابتدایی سال پاهایشان تاول می‌زند. در ادامه مقاله از وبلاگ آفلند به شما چند راهکار ساده برای انتخاب کفش راحت را آورده ایم.

چطور در خرید کفش عید گول نخوریم؟

در ادامه به این نکات توجه کنید تا کفش هیچ آسیبی را به پای شما آسیب نرساند زیرا پا قلب دوم انسان است.

گول فروشنده ها را نخورید:

هنگام خرید کفش عید حتما آن را بپوشید و با آن قدم بزنید، کفش راحت همان روز اول باید راحت باشد در غیر این صورت کفش پای شما را اذیت می‌کند. به هیچ وجه گول فروشنده ها که می‌گویند کفشتان جا باز می‌کند را نخورید. همه این راهکارهای فریب مشتری است تا شما را گول بزنند.

گول فروشنده هارا نخورید
گول فروشنده هارا نخورید

پاشنه کفشتان نباید بلند باشد:

کفشی را بخرید که پاشنه تقریبا 2 سانتی متر دارد. کفشتان نباید پاشنه بلند داشته باشد و در واقع باید کفشی را انتخاب کنید که پاشنه آن پهن و یکدست باشد تا بهتر بتوانید تعادل خود را حفظ کنید.

به کفی کفش توجه کنید:

برای خرید کفش عید حتما به کفی کفشتان دقت کنید باید کف آن ضخیم باشد و داخل کفش، کفی تعبیه شده باشد. کفی مموری فوم باعث می‌شود تا از فشار وارد شده کفی به پنجه های شما کاسته شود. اگر کفشی را انتخاب می‌کنید که فاقد کفی است، باید کفشی را بخرید که با گذاشتن کفی جداگانه، کفش به پایتان تنگ نباشد.

پاشنه های کفشتان باید پهن باشد:

کفشی را بخرید که پاشنه پهن داشته باشد تا پاهای شما سالم باشند. کفشی را که دارید انتخاب می‌کنید باید حتما پاشنه باریک داشته باشد تا به پاهای شما آسیب نرساند.

کفش پاشنه بلند
کفش پاشنه بلند

کفش عید شما باید دارای بندهای عریض باشد:

کفشی را انتخاب کنید که بند نازک نداشته باشد هرچقدر بند کفش های شما نازک باشد پاهای شما بیشتر اذیت می‌شوند تا احتمال پیج خوردن پا افزایش می‌یابد. هرچقدر بند کفش شما پهن باشد پوشیدن آن ساده تر خواهد بود زیرا بندها، پای شما را ثابت نگه می‌دارند.

کفشی که از مواد طبیعی تهیه شده را بخرید:

کفشی را تهیه کنید که از مواد طبیعی تهیه شده است این نوع از کفش ها معمولا با قالب پای شما یکی هستند و شما در این نوع از کفش ها احساس راحتی می‌کنید. کفش هایی که از جنس پلاستیک هستند موجب اذیت شدن و تاول زدن پا می‌شود.

به ثابت کفش های خود دقت کنید:

یکی از مهمترین عوامل که باید هنگام خرید کفش عید دقت داشته باشید، ثبات کفش است. کفش هایی که فاقد ثبات هستند برای ستون فقرات بسیار خطرناک هستند زیرا باعث پیح خوردن پاهای شما می‌شود. برای بررسی ثبات کفش باید ابتدا کفش را بر روی یک سطح صاف قرار دهید و یک تلنگری با انگشت خود بزنید. اگر کفش شما تلو تلو بخورد یا بر زمین بیفتد، این کفش ثبات مناسبی نداشته و نباید این کفش را انتخاب کرد.

در زمان انتخاب کفش، مشکلات پا را هم در نظر بگیرید:

برای انتخاب کفش مناسب برای عید باید مشکلات پا مانند خارپاشنه هم در نظر بگیرید. اگر کف پای شما صاف است باید کتانی را انتخاب کنید که مخصوص پاهای صاف است. اگر مشکل خارپاشنه دارید باید در طول دوره کفش های کتانی با کفی طبی را انتخاب کنید.

نکات کلیدی، هنگام انتخاب کفش عید

  • کفشی را بخرید که با فرم طبیعی پاهای شما مطابقت داشته باشد.
  • سایز درج شده بر روی کفش را به هیچ وجه ملاک قرار ندهید و کفش را بپوشید.
  • از به پا کردن کفش های پاشنه بلند به مدت طولانی خودداری کنید.
  • هنگام پوشیدن کفش باید توجه داشته باشید که پاشنه پاهای شما نباید درون کفش بلغزد.
  • به هیچ وجه کفش های تنگ و کفش های گشاد را انتخاب نکنید.
نکات کلیدی، هنگام انتخاب کفش عید
نکات کلیدی، هنگام انتخاب کفش عید

سوالات متداول کاربران پیرامون کفش عید

آقایان باید چه کفشی را برای عید انتخاب کنند؟

کفش‌های آکسفورد که مناسب موقعیت‌های رسمی و غیر رسمی هستند، کفش‌های دربی که آن‌ها نیز نیمه‌رسمی بوده و قابلیت ست‌پذیری خوبی دارند، کفش‌های لوفر که بدون بند، راحت و شیک بوده و با تیپ‌های اسپرت و کژوآل به خوبی جور در می‌آیند.

سخن آخر

همانگونه که می‌دانید پا قلب دوم انسان ها است که مراقبت آن بسیار اهمیت دارد. در دنیای امروز برندهای مختلفی وجود دارد که همه این برندها کیفیت مناسبی را نداشته، بنابراین بهتر است کفشی را بخرید که تمام پای شما را در بر بگیرد.

ممنون تا انتهای مقاله همراه ما بودید. اگر سوالی یا پیشنهادی داشتید با ما در قسمت نظرات درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟