جشنواره آفلند

به مدت دو روز تخفیف روی تمامی محصولات با کد تخفیف OFF20 

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

جشنواره آفلند

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

به مدت دو روز تخفیف روی تمامی محصولات با کد تخفیف OFF20

کفش مناسب تنیس
5/5 - (2 امتیاز)
5/5 - (2 امتیاز)

تنیس یکی دیگر از بازی ها و رشته های ورزشی جذاب و هیجان انگیز می باشد. در این ورزش هم دست ها و هم پاها درگیر هستند و شما در تمام مدت حین بازی در حال حرکت و دویدن دور میز هستید، به همین جهت راحتی پا بسیار مهم است و باید از کفش مناسب تنیس استفاده کنید.

همچنین درصورت بازی حرفه‌ای سرعت شما در کسب امتیاز بسیار مهم است که با داشتن کفش مناسب به این مهم خواهید رسید. این کفش دارای انواع متنوعی مانند بازی در چمن، خاک و زمین می باشد و به طبع هر کدام دارای خصوصیات مخصوص به خود می باشد که در ادامه این مطلب از وبلاگ آفلند شوز به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت تا شما عزیزان همراه بهترین و استاندارد ترین انتخاب ها را داشته باشید.

کفش مناسب تنیس
کفش مناسب تنیس

کفش مناسب تنیس

وجه تمایز کفش مخصوص بازی تنیس با کفش های دیگر نوع طراحی کف این کفش می باشد. کف این کفش دارای اصطکاک با زمین می باشد که برای اعمالی مانند دویدن، ترمز، چرخیدن و یا ایستادن های ناگهانی و یا چرخیدن طراحی و اجرا شده است. معمولاً برای اکثر زمین ها مناسب است. از دیگر خصوصیات این کفش دوام و استحکام این کفش ها می باشد و برای مدتی طولانی کار خواهد کرد.

انواع کفش مناسب تنیس

کفش مناسب تنیس با توجه به نوع شیارهای طراحی شده در کف آن برای زمین های متفاوت به انواع متنوعی دسته بندی می شود که در این قسمت آنها را بررسی خواهیم کرد.

انواع کفی کفش تنیس
انواع کفی کفش تنیس

کفش تنیس برای زمین خاکی

زمین های خاک رس سرعت پایین تر و کند تری دارند. به همین دلیل بازیکنان بیشتر خواهان ایستادن در بیس لاین، ضربه زدن هاب قوی هستند. حرکت ها در این نوع استایل به شکل جانبی و اکثراً به دو طرف چپ و راست می باشد، بنابراین باید از قسمت کناره ها پا ها را محافظت کند. اصطکاک کف کفش با نوع حاک متناسب و هماهنگ باشد.

قسمت رویه کاملاً کیپ باشد تا در هنگام حرکت محافظ پا بوده و از ورود خاک به داخل خاک جلوگیری کند.

کفش مناسب تنیس روی زمین خاکی
کفش مناسب تنیس روی زمین خاکی

کفش مناسب تنیس برای زمین هارد کورت

کفش تنیس برای زمین خاکی هارد کورت هم از نظر پرش و هم از نظر سرعت در حرکت های توپ تنیس چیزی بین زمین خاک رس و چمنی است. کفش مناسب برای این زمین باید کاملاً متناسب با نوع کف زمین باشد، در قسمت کفی کفش بالشتک مناسبی قرار داشته باشد تا از میزان فشار وارد شده از زمین را کاهش دهد. قسمت رویه آن کاملاً محکم باشد تا از مچ پا در حرکت های حین بازی محافظت کند.

کفش تنیس برای زمین چمن

به طور معمول در زمین های چمنی، سرعت توپ زیاد بوده و افرادی که سرعت عملکرد بالاتری دارند، موفق تر خواهند بود. به صورت کلی تکنیک غالب در زمین های چمنی زدن سرو خوب و مناسب و سرعت در رفتن به سمت نت است. طراحی کفش مناسب تنیس برای زمین های چمن باید متناسب با نوع لغزندگی این نوع زمین باشد. لغزندگی زمین چمن به دلیل خراب شدن در طولانی مدت و یا وجود شبنم است. قسمت رویه ی آن هم باید Flexible بوده تا در برابر حرکات تند باعث کیپ شدن قسمت جلویی پا نشود. قسمت کفی آن باید بسیار کاملاً تخت و صاف باشد تا باعث آسیب و خراب شدن زمین نشود.

کفش مناسب تنیس روی زمین چمن
کفش مناسب تنیس روی زمین چمن
کفش ورزش تنیس
کفش ورزش تنیس
کفش تنیس برند جردن
کفش تنیس برند جردن
کفش تنیس مناسب زمین چمن
کفش تنیس مناسب زمین چمن
کفش تنیس برند نایک
کفش تنیس برند نایک
کفش تنیس روی زمین هارد کورت
کفش تنیس روی زمین هارد کورت

سوالات متداول کاربران

چه کفشی مناسب تنیس است؟

کفش تنیس با توجه به شیار های موجود در قسمت کفی کفش متناسب برای زمین های خاکی، چمن و هارد کورت انتخاب می شود.

خصوصیات کفش مناسب تنیس برای زمین چمن چیست؟

کفش مناسب برای زمین چمن باید متناسب با لغزندگی چمن باشد. رویه ی آن باید کاملا Flexible باشد تا در مقابل حرکات سریع باعث کیپ شدن جلوی پا نشود. همچنین کف آن تخت باشد تا باعث خراب شدن زمین ورزش نشود.

سخن آخر

در هر شرایطی باید به فکر حفاظت از قلب دوم، پاها بود. راحتی پا بسیار مهم است و همچنین استفاده از کفش مناسب از آسیب و درد جلوگیری می کند. همانطور که قبلاً هم گفته شد برای هر منظور و هر رشته ی ورزشی باید از کفش مناسب همان رشته استفاده کرد تا هم سلامتی و راحتی پا حفظ شود و هم سرعت و عملکرد بهتری داشت. در مطلب بالا درمورد کفش مناسب تنیس صحبت کرده ایم. مرسی از اینکه صفحه ما را برای افزایش اطلاعات انتخاب کرده اید. جهت مشاوره و خرید انواع کفش ها با ما در ارتباط باشید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما شیک پوشانِ باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟