جشنواره آفلند

به مدت دو روز تخفیف روی تمامی محصولات با کد تخفیف OFF20 

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

جشنواره آفلند

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

به مدت دو روز تخفیف روی تمامی محصولات با کد تخفیف OFF20

ویژگی کفش مناسب مدرسه
5/5 - (1 امتیاز)
5/5 - (1 امتیاز)

همانطور که قبلاً هم گفته شد پا مهم ترین عضو بدن و به اصطلاح قلب دوم است، بنابراين راحتی و مراقبت از آن مهم و ضروری است. در این مطلب از وبلاگ آفلند شوز به بررسی نکاتی درخصوص انتخاب و خرید کفش مدرسه خواهیم پرداخت.

از آنجا که بچه ها مدت زمان طولانی در مدرسه هستند و فعالیت زیادی هم دارند، انتخاب و خرید کفش مناسب مدرسه برای آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

در ادامه برای انتخاب درست کفش برای بچه ها به چند نکته ی مهم اشاره خواهیم داشت:

1. ویژگی و مدل کفش برای انتخاب کفش مدرسه چیست؟

این مورد از چالش برانگیز ترین موارد و نکات، درخصوص خرید کفش مدرسه است، زیرا بچه ها و پدر و مادرها سر این مورد باهم تفاهم درستی ندارند. بچه‌ها دنبال کفش‌های مد روز هستند، اما این موضوع را در نظر نمی‌گیرند که کفش مناسب برای مدرسه با مکان‌های دیگر متفاوت است.

برای مدرسه باید از مدل‌هایی استفاده شود که هم استاندارد و راحت باشد و هم از دوام بالایی برخوردار باشد. چندین مدل از کفش های مناسب برای مدرسه را قرار دهید و از بچه ها بخواهید، بین این مدل‌ها انتخاب کنند. هم محدودیت و هم آزادی عمل و انتخاب!

راهنمای انتخاب کفش مدرسه بچه گانه
کفش مدرسه بچه گانه

نکات انتخاب مدل کفش

جهت انتخاب و خرید کفش مدرسه، در مورد مدل هم نکاتی وجود دارد که در انتخاب آن، باید این نکات را مد نظر قرار داد.

در کفش مناسب مدل پاشنه بسیار مهم است؛ زیرا وزن پا روی آن قرار دارد. توجه داشته باشید که پاشنه ها زمان راه رفتن باید به طور کاملا صاف قرار بگیرند، زیرا اگر به طرف و کنار کج شوند، باعث ایجاد آسیب و درد در نواحی کمر و پا خواهند شد.

کفش های مدل بنددار

کفش مناسب مدرسه باید بندی و یا چسبی باشد. کفش بندی این قابلیت را دارد که پا را در درون کفش ثابت و محکم قرار نگه دارد. لیز خوردن پاها در کفش باعث مچاله شدن انگشتان در درون کفش شده که با مرور امکان دفرمه شدن پا وجود دارد.

انتخاب کفش مناسب مدرسه
انتخاب کفش مناسب مدرسه

انعطاف پذیری

کفش مناسب برای مدرسه باید از انعطاف خوبی برخوردار باشد. بهتر است که کفش ها دارای بالشتک هایی جهت نگهداری و مراقبت بیشتر از پاها باشد.

قابلیت جریان هوا و ضدآب بودن

با وجود برف و باران در فصل های پاییز و زمستان، باید در هنگام خرید کفش مدرسه، به ضد آب بودن آن دقت داشته باشید.

برای این منظور کفش هایی با جنس چرم، کتان و یا دارای تکنولوژی نانو مناسب تر هستند، زیرا هم قابلیت ضدآب بودن دارند و هم از جریان هوا و تنفس خوبی برخوردارند.

کفشی که قابلیت جریان هوا و تنفس داشته باشد، از بو گرفتن پا و بیماری های پوستی نیز جلوگیری می‌کند.

لژ

توجه داشته باشید که وجود اندازه ی استاندارد لژ موجب رفع فشار از روی پا و کمر می‌شود. در خرید کفش مدرسه به داشتن لژ در کفش‌ها و کتانی‌های بچه گانه توجه ویژه داشته باشید.

لز مناسب برای کفش بچه گانه
کفش مدرسه

کفش‌های نامناسب برای مدرسه کدام‌اند؟

در این قسمت از مطلب به کفش های نامناسب برای مدرسه اشاره خواهیم کرد.

کفش های دارای زیره چوبی

کفش های دارای زیره چوبی نه تنها باعث جلوگیری از مراقبت و محافظت از پا شده، بلکه باعث ايجاد فشار بیشتری در هنگام راه رفتن به پاشنه پا خواهد شد. این فشار به مرور زمان باعث آسیب و ایجاد درد در پا و کمر می‌شود.

کفش هایی با مدل عروسکی

کفش های به اصطلاح عروسکی دارای زیره و کفی نازک هستن که زود آسیب می‌بینند. در واقع نه تنها از دوام خوبی برخوردار نیستند، بلکه اصلاً محافظت خوبی هم از پا ندارند.

کفش نامناسب مدرسه چه مشخصه هایی دارد؟
کفش مناسب مدرسه

کفش های تخت

کفش هایی که کاملاً تخت و صاف هستند باعث ایجاد خستگی و گاهاً درد و آسیب در ناحیه ی مچ شده و از همه مهم تر در طولانی مدت احتمال ایجاد صافی کف پا هم وجود دارد.

کفش پاشنه دار

اکثر دخترها در بچگی به کفش پاشنه بلند و صدای آن علاقه مند هستند، اما این نوع کفش، فقط باید به مدت کوتاه و برای مهمانی استفاده شود. کفش پاشنه بلند، باعث آسیب و فشار به پا می شود و استفاده طولانی مدت آن برای بچه ها علاوه بر آسیب به پا باعث ایجاد بدشکلی پا هم می شود.

کفش های تخت و پاشنه دار برای مدرسه مناسب نیستند
کفش مناسب برای بچه ها

2. قیمت در خرید کفش مدرسه

مورد مهم دیگر در خرید کفش قیمت آن می‌باشد. شما باید طبق شرایط اقتصادی خود آن را تهیه کنید. البته باید دقت داشته باشید که همیشه خرید کفش ارزان انتخاب هوشمندانه‌ای نیست. اولا کفش مدرسه برای طولانی مدت و در شرایط آب و هوایی مختلف و جنب و جوش بچه ها استفاده می‌شود؛ بنابراین باید از دوام و کیفیت خوبی برخوردار باشد تا ظاهر و کیفیت خود را حفظ کند.

دوما همیشه گران قیمت بودن کفش هم به معنی خوب بودن کفش نیست. معمولا برندهای معروف، قیمت های بسیار بالایی دارند. سعی کنید راحت ترین و باکیفیت‌ترین کفش را با قیمت مناسب پیدا کنید.

3. سایز پا

کفش باید کاملاً مناسب و سایز پا فرزند شما باشد. بهترین زمان برای خرید حضوری و یا اندازه گیری پا، جهت خرید کفش‌ مدرسه به صورت آنلاین عصر می‌باشد که پا به حداکثر اندازه خود رسیده است.

همچنین به این موضوع توجه داشته باشید که با توجه به اینکه بچه ها درحال رشد هستند، هرچند مدت، یک مرتبه اندازه پا و کفش‌های بچه ها چک کنید تا انگشتان پای آنها در کفش جمع نشود.

برای خرید کفش مدرسه به سایز پا دقت کنید تا دچار صافی کف پا نشوید
انتخاب کفش مناسب برای مدرسه

4. قوانين مدرسه

مورد دیگری که در هنگام خرید کفش مدرسه باید به آن توجه داشته باشید توجه به قوانین مدرسه درمورد نوع پوشش بچه‌ها می‌باشد.

قبل از خرید، از مدرسه در مورد قوانین پوشش بپرسید؛ زیرا احتمال دارد که ممنوعیت هایی در رابطه با مدل، جنس و رنگ وجود داشته باشد.

5. خرید کفش مدرسه باتوجه به فصل

دوران تحصیلی دانش آموزان در فصل های سرد پائیز و زمستان می باشد. زمان خرید کفش مدرسه به شرایط آب و هوا و باران و برف هم توجه داشته باشید و یا کفش مناسب برای این فصل را تهیه کنید.

سوالات متداول کاربران پیرامون راهنمای انتخاب کفش مناسب مدرسه

خصوصیات کفش نامناسب برای مدرسه چیست؟

کفش های دارای زیره چوبی، عروسکی، تخت و پاشنه دار برای مدرسه بچه ها مناسب نمی‌باشد. همچنین توجه به جنس و کیفیت نیز اهمیت فراوانی دارد.

نکات مهم برای انتخاب کفش مناسب مدرسه چیست؟

کفش های مدل بندی و یا چسبی، انعطاف پذیری، قابلیت جریان هوا، لژ و سایز مناسب پا از مهم ترین نکات برای انتخاب کفش مناسب است.

سخن آخر

میدانیم که پا از اعضای مهم بدن است و بایدپوشش ویژه و یا کیفیتی برای آن تهیه کنیم و از کفش های راحت استفاده کرد تا کاملاً از آنها مراقبت شود تا در هنگام استفاده، دچار آسیب و یا درد در نواحی پا و کمر نشوید.

در خرید کفش مدرسه باید علاوه بر ظاهر، به دوام آن نیز دقت داشته باشید، زیرا این کفش ها در طولانی مدت مورد استفاده قرار می گیرند و باید کاملاً استاندارد و راحت باشند.

در مطلب بالا به طور کامل به نکات خرید این کفش ها اشاره کرده ایم. امیدواریم که مورد توجه شما همراهان ارزشمند و عزیز ما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟