جشنواره آفلند

به مدت دو روز تخفیف روی تمامی محصولات با کد تخفیف OFF20 

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

جشنواره آفلند

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

به مدت دو روز تخفیف روی تمامی محصولات با کد تخفیف OFF20

10-guaranteed-methods-for-cleaning-shoes-and
5/5 - (1 امتیاز)
5/5 - (1 امتیاز)

کفش سفید از واجبات هر کمد لباسی است. هم زیبا و شیک است و هم با انواع رنگ‌ها و استایل‌‌های لباس به راحتی هماهنگ می‌شود. اما گذشته از همه خوبی‌هایش یک مشکل بزرگ هم دارد و آن این است که هم خیلی راحت کثیف می‌شود و هم تمیز کردن آن راحت نیست. از طرف دیگر یک لکه یا رد کثیفی روی کفش سفید می‌تواند کل زیبایی آن را از بین ببرد. اگر شما هم کفش سفیدی دارید که به دلیل لک یا کثیفی زیبایی خود را از دست داده با این راه‌ها می‌توانید نجاتش دهید.

1. استفاده از آب و صابون یا پودر لباسشویی

اولین و راحت‌ترین کاری که احتمالا قبلا هم آن را امتحان کرده باشید استفاده از یک قالب صابون یا پودر لباسشویی است. برای این که این کار را به صورت موثر امتحان کنید بهتر است از روش زیر استفاده کنید.

به اندازه دو قاشق چایخوری پودر صابون یا پودر لباسشویی را در ۲۴۰ میلی‌گرم (تقریبا یک لیوان) آب گرم بریزید.

محلول را هم بزنید تا پودر کاملا حل شود، اما نه آنقدر که خیلی کف کند. فقط در حدی که یک آب صابونی و در عین حال شفاف داشته باشید.

یک مسواک قدیمی را که دیگر نمی‌خواهید استفاده کنید انتخاب کنید و آن را آغشته به محلول کنید.

به آرامی روی لکه را شروع به مسواک زدن کنید و این کار را به صورت دورانی ادامه دهید تا جایی که لکه کاملا از بین برود و رنگ کفش یک دست به نظر برسد.

خوبی این روش این است که برای انواع کفش‌های پیاده روی،رانینگ،روزمره،پارچه‌ای، چرمی و … قابل استفاده است و محدودیتی از این لحاظ ندارید. با این وجود از بین بردن لکه با این مواد نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد و شاید کمی طول بکشد.

 

تمیز کردن کفش سفید با صابون

2.مخلوط پودر لباسشویی و جوش شیرین

تقریبا در همه دستورهای پاک کردن آلودگی و لکه، بالاخره یک جایی سر و کله جوش شیرین پیدا می‌شود. از این ماده معجزه‌گر برای تمیز کردن کفش سفید هم می‌توانید استفاده کنید، کافیست مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا به اندازه یک سوم جوش شیرین و به اندازه دو سوم پودر لباسشویی نیاز دارید.

این دو را با هم مخلوط کنید، اما آب اضافه نکنید. در واقع مخلوط شما باید خشک و پودری باقی بماند.

حالا پودر را به آرامی روی سطح کفش که دارای لکه است بریزید و آن را با پشت قاشق فشار دهید تا روی سطح باقی بماند.

بگذارید کفش در همین حالت برای حداقل یک تا دو ساعت باقی بماند و استراحت کند.

بعد از زمان استراحت پودر را با یک برس از روی سطح دور کنید و کفش را با آب گرم، آبکشی کنید.

بعد از آبکشی پودر، بهتر است یک دور نیز کفش را با پودر لباسشویی یا صابون تمیز کرده و بشویید.

تمیز کردن کفش

تمیز کردن کفش سفید با پودر لباسشویی و جوش شیرین

3. استفاده از سفیدکننده برای لکه‌های سخت

سفید کننده مانند شوالیه‌ای است در زره درخشان و نابودکننده لکه‌های سمج و سخت. هرچند سفیدکننده برای پارچه‌های رنگی اثرات نابودکننده‌ای دارد، اما برای لباس و کفش سفید عالی عمل می‌کند. البته که باید در استفاده از سفید کننده خیلی احتیاط کنید و بی‌گدار به آب نزنید، زیرا یک ماده شیمیایی قوی است و استفاده بیش از حد آن ممکن است سبب قرمزی و خارش پوست یا حتی مشکلات تنفسی شود. حتما قبل از استفاده در جایی باشید که تهویه مناسب دارد و دستکش بپوشید.

یک قسمت سفیدکننده را با پنج قسمت آب گرم مخلوط کنید. دقت کنید که استفاده از سفیدکننده خالص ممکن است سبب زرد شدن کفش شود و شما قطعا این را نمی‌خواهید.

از یک اسفنج یا مسواک استفاده کنید و مخلوط حاوی سفید کننده را روی لکه بکشید تا کم کم به خورد آن برود.

حالا یک حوله نرم را بردارید و آن را در آب گرم خیس کنید.

آب اضافی حوله را بگیرید و آن را روی لکه بکشید تا هرچه سفید کننده روی سطح باقی مانده جذب شود. اگر کفش محکمی مانند چکمه دارید می‌توانید آن زیر شیر آب نیز بگیرید.

در نهایت اجازه بدهید کفش‌های‌تان در اتاقی با تهویه مناسب بین پنج تا شش ساعت خشک شود تا دوباره کاملا نو به نظر برسد.

 

تمیز کردن کفش سفید با مایع سفید کننده

4. از خمیر دندان،‌ راهی راحت برای تمیز کردن کفش سفید

خمیر دندان یکی دیگر از موادی است که به وفور برای از بین بردن لکه‌ها به کار برده می‌شود و می‌توانید از آن برای از بین بردن لکه‌ی انواع کفش اداری و مجلسی سفید استفاده کنید. نکته مهمی که این جا وجود دارد این است که خمیر دندانی که استفاده می‌کنید کاملا سفید باشد. خمیر دندان یا ژل‌های رنگی ممکن است در برخی مواقع روی کفش سفید لکه رنگی ایجاد کنند و اوضاع را بدتر هم بکنند.

یک مسواک یا برس کوچک را آغشته به خمیر دندان کنید.

به خوبی روی کفش برس بزنید و این کار را ادامه دهید تا لک از بین برود یا کم‌رنگ شود.

۲۰ دقیقه زمان بدهید تا خمیر دندان کاملا خشک شود و تاثیر خود را بگذارد.

حالا با یک پارچه یا حوله تمیز و نم دار اثرات خمیر دندان را از روی لک پاک کنید.

کفش و کتونی

تمیز کردن فوری کفش سفید

5. استفاده از میسلار واتر

میسلار واتر در واقع یک پاک کننده آرایش است. با این حال اگر در خانه میسلارواتر دارید می‌توانید از آن برای بسیاری از اهداف خلاقانه دیگر استفاده کنید که تمیز کردن کفش و کتونی های سفید یکی از آن‌هاست. آب میسلار تمام کثیفی‌ها را به خود جذب می‌کند و سطح تمیز را به جای می‌گذارد. تمیز کردن کفش سفید با میسلار واتر اتفاقا بسیار راحت است و تنها دو مرحله دارد.

ابتدا مقداری آب میسلار را روی یک پارچه تمیز یا پد بریزید.

پارچه یا پد تمیز کننده را روی قسمت دارای لک بمالید تا تمیز شود.

استفاده از میسلار واتر یک انتخاب عالی برای انواع کفش چرمی، جیر یا لاستیکی است. با این حال این را هم در نظر داشته باشید که ممکن است برای لکه‌های بسیار عمیق مانند لک روغن یا جوهر، قدرت تمیزکنندگی کافی نداشته باشد و مجبور شوید از روش‌های دیگر استفاده کنید.

 

بهترین روش برای شستشوی کفش‌های سفید:

6.استفاده از هیدروژن پراکساید:

هیدروژن پراکساید یک ماده ضدعفونی و سفید کننده است که برای از بین بردن لکه‌ها و ضدعفونی کردن به کار می‌رود. می‌توانید از هیدروژن پراکساید به تنهایی برای تمیز کردن کفش‌های سفید استفاده کنید، اما برای تاثیر بیشتر، آن را با جوش شیرین مخلوط کنید.

یک قسمت هیدروژن پراکساید را با دو قسمت جوش شیرین مخلوط کنید.

مخلوط باید به حالت خمیری برسد، در صورت نیاز می‌توانید کمی آب اضافه کنید.

این مخلوط را روی لکه‌ها پخش کنید و حداقل سی دقیقه بگذارید تا باقی بماند، سپس با آبکشی کنید و اجازه دهید تا کاملاً خشک شود.

10 روش تضمینی برای تمیز کردن کفش و کتونی

7.تمیز کردن کفش‌های سفید جیر با سرکه:

تمیز کردن کفش‌ مردانه و زنانه، کفش سایز بزرگ های سفید جیر ممکن است کمی دشوار باشد. جیر به راحتی لکه می‌شود، اما در این روند باید مراقب باشید، زیرا جیر جنسی حساس و ظریف دارد.

از یک دستمال حوله‌ای خشک برای کم‌رنگ لکه استفاده کنید. مطمئن شوید که آن را خیلی مالش ندهید، زیرا ممکن است لکه را پخش کند و بدتر کند.

سپس از یک پارچه نرم با سرکه سفید آغشته کنید و آن را به آرامی روی لکه بکشید تا کم کم محو شود. برای لکه‌های سخت و جنس‌های مختلف کفش‌ها، می‌توانید جوش شیرین را به سرکه اضافه کنید.

 

8.تمیز کردن کفش‌های سفید با مداد پاک‌کن و سرکه سفید:

تمیز کردن کفش‌ اسپرت های سفید جیر کمی دشوار است؛ زیرا جیر پارچه‌ای است که به راحتی لکه می‌شود. برای انجام این کار نیاز به یک پارچه پنبه‌ای نرم، مداد پاک‌کن صورتی، سرکه سفید و برس کفش جیر دارید.

قبل از شروع فرآیند تمیز کردن کفش‌ بالنسیاگا و انواع کفش برند و مارک های جیر سفید، مطمئن شوید که آن‌ها کاملاً خشک باشند. این مورد بسیار مهم است، زیرا اگر سعی کنید لکه‌ها را در حالی که کفش‌ها مرطوب هستند پاک کنید، ممکن است عمیق‌تر شوند و پاک کردن آن‌ها دشوارتر باشد.

سپس به آرامی لکه‌ها را با مداد پاک‌کن صورتی بمالید.

یک دستمال کاغذی را روی لکه‌ها فشار دهید تا جذب دستمال شوند. دقت کنید که کثیفی‌ها و لکه‌ها را با دستمال کاغذی مالش ندهید، چرا که ممکن است روی کفش پخش شوند.

اگر لکه‌ای باقی ماند، پارچه سفید را به سرکه سفید آغشته کرده و به آرامی مالش دهید تا پاک شود.

اجازه دهید کفش‌های تمیزتان در معرض هوای آزاد خشک شوند و سپس قسمت بیرونی آن‌ها را با یک برس بمالید. این کار به بافت مخملی کفش کمک می‌کند تا مانند روز اول باقی بماند.

 

9.تمیز کردن کفش‌های سفید با پودر بچه:

پودر بچه یکی از روش‌های خانگی مفید است که می‌توانید از آن برای تمیز کردن کفش‌های سفید خود استفاده کنید. برای انجام این کار نیاز به پودر بچه، آب، لیوان، مسواک و سشوار دارید.

پودر بچه را با آب گرم مخلوط کنید تا خمیر غلیظی ایجاد شود.

ابتدا با استفاده از برس کفش همه آلودگی‌ها روی سطح کفش را پاک کنید.

سپس مسواک را در خمیر فرو ببرید و قسمت‌های باریک کفش پوما و یا هر کفش اورجینال و های کپی دیگری را با مسواک پاک کنید.

اجازه دهید چند ثانیه خمیر روی کفش بماند تا خشک شود یا آن را با استفاده از سشوار خشک کنید.

بعد از گذشت چند دقیقه، خمیر را پاک کرده و کفش را با آب ولرم بشویید. این روش برای تمیز کردن کفش‌های پارچه‌ای عالی است.

10.تمیز کردن کفش‌های سفید با نوشابه:

یکی دیگر از موادی که می‌تواند کفش‌های سفید شما تمیز شود، نوشابه است. در ادامه نحوه تمیز کردن کفش‌های سفید با نوشابه آورده شده است:

اگر کفش‌های سفید شما از پارچه هستند، می‌توانید نوشابه گازدار را با مقدار مساوی از یک مخلوط نصف هیدروژن پراکساید و نصف آب ترکیب کنید تا مخلوطی خمیری شکل به دست آید.

قبل از استفاده از این خمیر، خاک را از روی کفش‌ها بتکانید.

این مخلوط را روی سطح کفش‌های سفید به کار ببرید و برای چهار ساعت صبر کنید تا مخلوط سفت شود.

سپس با آب ولرم و یک حوله تمیز، کفش را تمیز کنید.

تمیز کردن کتونی

جمع‌بندی:

در این مقاله، شما با ده روش ساده و موثر برای تمیز کردن کفش‌های سفید آشنا شدید. البته روش‌های دیگری هم برای این کار وجود دارد، اما در درجه اول بهتر است با نگهداری مناسب از کفش‌های سفید و از بین بردن کثیفی‌ها در اولین فرصت ممکن، از ایجاد لکه‌های سرسخت جلوگیری کنید و مدت طولانی‌تری از کفش‌های خود لذت ببرید. برای خرید کفش سفید و رنگ های دیگر به سایت اینترنتی آفلند مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟