جشنواره آفلند

به مدت دو روز تخفیف روی تمامی محصولات با کد تخفیف OFF20 

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

جشنواره آفلند

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

به مدت دو روز تخفیف روی تمامی محصولات با کد تخفیف OFF20

انتخاب کفش مناسب برای هر نوع استایل چگونه است؟
5/5 - (3 امتیاز)
5/5 - (3 امتیاز)

موضوع پوشش و هماهنگی کفش و لباس از موضوعات بسیار مهم در نوع شخصیت و اعتماد به نفس هر فرد است و در امور اجتماعی، کاری و زندگی او بسیار مهم و تاثیر گذار است، که حتماً باید به آن توجه داشته باشیم. در این مطلب از وبلاگ آفلند درمورد یک موضوع جالب یعنی هر کفش مناسب کجاست؟ هر کفشی را با چه لباسی و یا اینکه کجا بپوشیم؟ همراه شما عزیزان هستیم.

برای این منظور بهتر است که در شروع به نکات متناسب سازی کفش با لباس ها اشاره‌ای داشته باشیم. این موضوع بیشتر مربوط به خانم‌ها می‌باشد.

کفش‌ها در تکمیل تیپ و استایل هر فرد بسیار مهم و مؤثر است و برای انتخاب و هماهنگی آن باید حساس بود. برای استایل شیک و انتخاب حرفه ای کفش مناسب باید نکات هماهنگی کفش با استایل را بدانید و طبق آن عمل کنید.

انتخاب کفش مناسب زنانه
انتخاب کفش مناسب زنانه

قوانین کلی برای متناسب سازی کفش و استایل

برای انتخاب کفش مناسب و عالی از کفشی استفاده کنید که هم راحت باشد و هم مطابق سلیقه و لباس‌‌های شما.

رعایت هارمونی شلوغی و خلوتی ظاهر کفش با ظاهر استایل

کفش و لباس نباید به شکل یکنواخت و یکسره باشند. اگر فقط قسمتی از استایل بولد باشد و یا تمام استایل با هم به شکل شلوغ و بولد شده دیده شود، انتخاب خوبی نداشته‌اید. پس به میزان شلوغی و خلوت بودن ظاهر کفش با سایر پوشش‌ خود توجه داشته باشید.

برای این موضوع به مواردی مانند فصل، مناسبت، میزان رسمی یا غیر رسمی بودن توجه کنید. به طور کلی از کفش‌های تخت مانند اسپرت، کالج و امثال این ها، برای استفاده روزانه، خیابان، دورهمی های دوستانه و غیر رسمی و از کفش‌های رسمی و پاشنه‌بلند هم برای مجالس و مراسم‌های رسمی استفاده کنید.

انتخاب کفش متناسب با موقعیت

توجه داشته باشید که اگر کفش را متناسب با نوع مراسم و موقعیت انتخاب نکنید، هرچقدر هم که کفش شما شیک و فاخر باشد، باز به چشم نخواهد آمد. به طور مثال، استفاده از صندل برای جلسات کاری و رسمی اصلا اصولی و استاندارد نیست. پس با عدم توجه به این جزئیات، از خود ذهنیت بد و غیر حرفه‌ای در ذهن سایر افراد به جای نگذارید.

کفش زنانه

نکات استفاده از کفش‌های طرح‌ دار

اگر کفش طرح‌دار، خاص و متفاوت را برای استایل خود انتخاب می‌کنید، باید از لباس هماهنگ با یکی از طرح‌های آن و یا رنگ یکی از طرح‌ها استفاده کنید.

تفاوت جنس رویه کفش با لباس

بهتر است نوع پارچه لباس و کفش یکی نباشد. فقط در این صورت است که همرنگ بودن مشکلی ایجاد نمی‌کند. به طور مثال لباس ساتن با کفش مخمل هم رنگ مناسب است، اما درصورت انتخاب یک جنس، از رنگ‌های متفاوت استفاده کنید.

انتخاب کفش مناسب
انتخاب کفش مناسب

انتخاب کفش مناسب با استایل

هر کفشی برای یک موقعیت مناسب و قابل استفاده است. در این قسمت کفش مناسب هر موقعیت را بررسی خواهیم کرد.

کفش پاشنه بلند و نازک

کفش‌هایی با پاشنه بلند و نازک بیشتر کفش مناسب برای مجالس و مهمانی‌هاست و با توجه به رنگبندی متنوع با انواع استایل مجلسی و رسمی هماهنگ است.

کفش پاشنه بلند جلوباز

کفش های پاشنه بلند و جلوباز، باید بدون جوراب پوشیده شود. این مدل کفش با لباس های کوتاه و یا شلوار تنگ هماهنگ و زیبا است.

کفش پاشنه بلند معمولی

کفش پاشنه بلند معمولی، در مدل‌های متنوع و قابل هماهنگ شدن با انواع دامن، لباس مجلسی، رسمی، کوتاه و بلند است.

کفش پاشنه بلند مربع یا مستطیل

پاشنه‌های نازک باعث ایجاد درد در عضلات پا و کمر می‌شود. این مدل پاشنه برای کت و شلوار و کت و دامن در ادارات و مهمانی‌های رسمی بسیار زیبا و مناسب است.

کفش مناسب پاشنه بلند
کفش مناسب پاشنه بلند

صندل

صندل‌ها برای پیراهن و دامن خصوصاً در فصل تابستان ترکیب زیبایی ایجاد می‌کند.

بوت‌ و چکمه

بوت و چکمه، در دو نوع پاشنه‌دار و بدون پاشنه از کفش‌های کاربردی در فصل پاییز و زمستان است، که هم جذاب و هم گرم است. بوت‌ها با اکثر شلوارهای جین، لگ، چرم و پیراهن و دامن‌ها مناسب است. همچنین نیم بوت مردانه و زنانه هم از قائده مستثنی نیست.

کتانی یا اسکینر

در زمان‌های گذشته، کتانی به عنوان کفش ورزشی استفاده می‌شد؛ اما در حال حاضر علاوه بر ورزش، برای استفاده روزانه و کفش پیاده روی در تمامی سنین مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مد امروز کتانی با انواع شلوار، دامن و شلوارهای اسلش قابلیت ست شدن است.

کفش‌های تخت

کفش تخت شامل کفش راحت و کفش کالج از کفش های کاربردی و در جنس های چرم، پارچه‌ ای و… است و با انواع شلوار و پیراهن هماهنگ است.

کفش تخت زنانه
کفش تخت زنانه

رنگ کفش

رنگ کفش مناسب و هماهنگ با استایل و نوع لباس بسیار مهم است. در مورد رنگ کفش باید خیلی حرفه‌ای انتخاب کنید. در این قسمت به بررسی و انتخاب رنگ کفش متناسب با نوع لباس خواهیم پرداخت.

کفش هم رنگ با قسمتی از لباس

در صورت استفاده از لباس طرح‌دار و چند رنگ کفش خود را با رنگ یک قسمت از آن ست کنید. یا درصورت پیراهن و یا لباس‌های دو قسمتی، مانند کت و دامن و یا بلوز و شلوار کفش خود را با یکی از آن‌ها ست کنید.

نکته: توجه داشته باشید که از تناژ رنگی طبیعی و نزدیک به پوست استفاده کنید.

کفش سبز و زرد

کفش‌های سبز و زرد از کفش های ترند و جذاب است که با انواع لباس‌های رسمی با رنگ های سفید، مشکی و یا رنگ‌های متضاد مانند نارنجی و بنفش ست می‌شود.

کفش طوسی

کفش‌ طوسی با انواع لباس با رنگ های آبی، قرمز، مشکی، زرد و بنفش هماهنگ شده و جذاب است. کفش صورتی از رنگ های جذاب و ظریف است که استایل جذاب، زیبا و همراه با ظرافت را ایجاد می‌کند.

کفش مشکی

کفش مشکی از کفش‌هایی است که باید داشته باشید. کفش مشکی با تمام رنگ و انواع لباس ها ست شده و زیبایی بخش هر نوع استایلی است.

انتخاب کفش پاشنه بلند زنانه
انتخاب کفش پاشنه بلند زنانه

سوالات رایج کاربران

منظور از کفش مناسب هر استایل چیست؟

همانطور که می‌دانید کفش‌ها در انواع و اقسام و طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شوند، به همین جهت انتخاب یک کفش مناسب با توجه به استایل شما اهمیت بالایی دارد که این مطلب سعی کردیم راهنمای شما برای انتخاب یک استایل شیک باشیم.

کفش سبز و زرد برای چه نوع استایلی مناسب است؟

کفش سبز و زرد با انواع لباس های رسمی با رنگ های سفید، مشکی و یا رنگ های متضاد مانند نارنجی و بنفش قابل ست شدن است و بسیار هم ترکیب جذاب و زیبایی را ایجاد می کند.

سخن آخر

نوع استایل در شخصیت و اعتماد به نفس ضروری است. کفش هم از مهم‌ترین قسمت و تکمیل‌کننده استایل است که باید به هماهنگی مدل و رنگ آن با لباس‌ها دقت و توجه کافی داشته باشید. در مطلب بالا سعی شد تا مهم ترین نکات در خصوص انتخاب کفش مناسب با توجه به استایل و اینکه هر کفشی را به چه لباسی بپوشیم صحبت کنیم. امیدوارم که مورد توجه شما همراهان عزیز قرار گرفته باشد.

برای خرید کفش و کتونی اسپرت به فروشگاه آفلند مراجعه کنید. از سوالی هم دارید در بخش نظرات از ما بپرسید.

2 دیدگاه در “هر کفشی مناسب کجاست و هر کفش را کجا بپوشیم؟؟

  1. Arta گفت:

    واقعا مفید بود دستتون درد نکنه
    اگه میشه یه مطلبم درباره تمیز کردن کفش های چرم بزارید خیلی ممنون♥️

  2. Sonyafoppy گفت:

    عصر بخیر خوش تیپ!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟